Prosinec: Nejlepší tipy na nezapomenutelnou dovolenou

Dovolená V Prosinci

Kouzlo prosince: Unikátní atmosféra

Prosinec, to není jen čas shánění dárků a pečení cukroví. Je to měsíc, kdy se vzduch tetelí očekáváním, kdy se města halí do třpytivých světel a vůně purpury a jehličí se line z každého rohu. Dovolená v prosinci tak získává magický rozměr. Představte si, jak se procházíte zasněženými uličkami starobylé Prahy, popíjíte svařené víno na vánočních trzích a nasloucháte koledám. Nebo se necháte unášet klidem zasněžených Krkonoš, kde si užíváte zimní sporty a večery trávíte u krbu s šálkem horké čokolády. Prosinec je také ideální čas prozkoumat kouzlo adventních trhů po celé České republice. Každé město, každé městečko má své vlastní kouzlo, své tradice a speciality. Ochutnejte tradiční trdelník, medovinu nebo vánoční punč, zahřejte se svařeným vínem a nechte se okouzlit atmosférou Vánoc. Dovolená v prosinci v Česku, to je nezapomenutelný zážitek plný magie, pohody a kouzelných okamžiků.

Vánoční trhy: Kouzlo staré Evropy

Prosinec je měsíc plný magie a sváteční atmosféry, a co by bylo kouzelnějšího než strávit dovolenou v prosinci v srdci Evropy, obklopeni třpytivými vánočními trhy? Vánoční trhy jsou nedílnou součástí adventu a Vánoc v mnoha evropských městech. Prosincová dovolená nabízí jedinečnou možnost zažít tu pravou atmosféru staré Evropy. Představte si, jak se procházíte úzkými uličkami starobylých měst, obklopeni vůní svařeného vína, pečených kaštanů a perníčků. Dřevěné stánky zdobené světýlky nabízejí tradiční vánoční ozdoby, řemeslné výrobky a lokální speciality. Děti se radují z kolotočů a betlémů, zatímco dospělí si vychutnávají vánoční punč a nasávají sváteční atmosféru. Dovolená v prosinci na vánočních trzích je nezapomenutelným zážitkem pro celou rodinu.

Lyžování v Alpách: Sněhová nadílka

Prosinec a hory, to je spojení, které v srdcích mnoha Čechů evokuje kouzelné představy o zasněžených svazích a vánoční pohodě. Alpy, se svými majestátními vrcholky a nekonečnými možnostmi k lyžování, jsou v tomto období doslova magnetem pro milovníky zimních sportů. Sněhová nadílka je v prosinci obvykle štědrá a vytváří tak ideální podmínky pro všechny typy lyžařů, od začátečníků po zkušené profesionály.

Rodiny s dětmi ocení široké a přehledné sjezdovky, kde si ti nejmenší mohou bezpečně osvojit základy lyžování. Pokročilí lyžaři si zase užijí černé sjezdovky a freeridové terény. Ať už patříte do jakékoli skupiny, v Alpách si zaručeně užijete nezapomenutelnou zimní dovolenou.

dovolená v prosinci

Po dni stráveném na svahu na vás čeká bohatá nabídka après-ski aktivit. Dopřejte si teplý nápoj v horské chatě s krásným výhledem na zasněžené vrcholky, zažijte atmosféru vánočních trhů v některém z alpských městeček nebo si dopřejte relaxaci v hotelovém wellness centru. Dovolená v prosinci v Alpách je zárukou dokonalého odpočinku a nezapomenutelných zážitků.

Teplé kraje: Únik před zimou

Pro mnohé Čechy je prosinec synonymem pro vánoční shon a mrazivé počasí. Proč si ale neudělat radost a neužít si sluníčka a tepla v exotických destinacích? Dovolená v prosinci nemusí být jen o vánočních trzích a svařáku. Naopak, nabízí jedinečnou možnost uniknout zimě a načerpat energii v teplých krajích.

Představte si, jak se procházíte po pláži s bílým pískem, šumí vám moře a vy si vychutnáváte osvěžující koktejl. Nebo se potápíte v průzračných vodách a obdivujete pestrobarevný podmořský svět. Možností, jak strávit dovolenou v prosinci v teple, je nespočet. Oblíbenými destinacemi jsou například Kanárské ostrovy, Dubaj, Thajsko, Dominikánská republika nebo Kuba. Každá z těchto destinací nabízí jedinečnou atmosféru a nezapomenutelné zážitky.

Při výběru destinace je důležité zohlednit vaše preference a rozpočet. Pokud toužíte po odpočinku na pláži a koupání v moři, ideální volbou budou exotické ostrovy. Pokud preferujete aktivnější dovolenou, můžete se vydat na poznávání historických památek, nebo si užít vodní sporty. Ať už zvolíte jakoukoli destinaci, dovolená v prosinci v teplých krajích vám zaručeně dodá energii a elán do nového roku.

Exotika v prosinci: Nezapomenutelný zážitek

Prosinec nemusí být jen o sněhu a vánočním cukroví. Co takhle vyměnit zimní bundu za plavky a užít si exotickou dovolenou? Představte si, jak se procházíte po pláži s bílým pískem, šumí vám moře a slunce vás zahřívá na kůži. Žádný shon, žádné starosti, jen vy a nekonečný relax.

Exotická dovolená v prosinci má své kouzlo. Můžete uniknout stresujícímu předvánočnímu období a načerpat energii do nového roku. Navíc si užijete příjemné teploty, které v Česku v tomto období rozhodně nepanují.

Kam se v prosinci vydat? Možností je nespočet! Záleží na vašich preferencích a rozpočtu. Láká vás potápění v korálových útesech? Vydejte se na Maledivy. Chcete poznat jinou kulturu a ochutnat exotické speciality? Zvolte Thajsko nebo Vietnam. Toužíte po dobrodružství a panenské přírodě? Pak je pro vás ideální volbou Kostarika. Ať už se rozhodnete pro jakoukoli destinaci, exotická dovolená v prosinci bude nezapomenutelným zážitkem.

dovolená v prosinci

Silvestr v zahraničí: Oslava ve velkém

Prosinec nemusí být jen o vánočním cukroví a pohádkách. Co takhle letos vyměnit kapra za exotické speciality a stromeček za palmu? Silvestrovské oslavy v zahraničí slibují nezapomenutelné zážitky. Představte si ohňostroj nad mořem v Thajsku, bujaré pouliční slavnosti v Riu de Janeiru nebo romantickou atmosféru vánočních trhů v Paříži, které plynule přecházejí do novoročních oslav. Možností je nespočet a záleží jen na vašich preferencích a rozpočtu.

Pro milovníky tepla a exotiky se nabízí destinace jako Thajsko, Bali, Dominikánská republika nebo Zanzibar. Užijete si slunce, koupání v moři a oslavíte Silvestra tancem na pláži. Pokud dáváte přednost spíše evropskému kouzlu, zvolte vánoční trhy ve Vídni, Budapešti nebo Krakově. Pro ty, kteří touží po netradičních zážitcích, je tu Silvestr v New Yorku na Times Square, v Sydney pod obřím ohňostrojem nad operou nebo v magickém Rio de Janeiru s bujarým karnevalem.

Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv destinaci, nezapomeňte si včas zarezervovat ubytování a letenky, abyste si zajistili ty nejlepší ceny. Silvestrovské pobyty bývají rychle vyprodané, proto s plánováním neotálejte.

Poznávací zájezdy: Klidnější tempo

Prosinec nemusí být jen o shánění dárků a pečení cukroví. Naopak, je to ideální čas na odpočinek a poznávání nových míst, a to bez davů turistů. Představte si klidné procházky zasněženými uličkami historických měst, vánoční trhy vonící svařeným vínem a perníčky, a večery strávené v útulných kavárnách. Poznávací zájezdy v prosinci mají své kouzlo. Vyberte si některou z evropských metropolí, která se v adventním čase rozzáří tisíci světly – Vídeň, Praha, Budapešť, Krakov, Berlín – a užijte si jejich jedinečnou atmosféru. Nebo se vydejte za teplem do exotických destinací. Prosinec je ideální čas pro objevování krás jihovýchodní Asie, kde si užijete slunce, koupání a poznáte fascinující kulturu. Ať už zvolíte jakoukoliv destinaci, poznávací zájezd v prosinci vám zaručí nezapomenutelné zážitky.

Wellness pobyty: Relaxace a odpočinek

Prosinec nemusí být jen o shonu a přípravách na Vánoce. Dopřejte si zasloužený odpočinek a načerpejte novou energii v některém z wellness center. Prosincová atmosféra umocněná vůní purpury a skořice dodá relaxaci nový rozměr. Vybírat můžete z široké škály procedur – od klasických masáží, přes aromaterapie, až po exotické rituály. Mnoho hotelů a penzionů nabízí speciální prosincové wellness pobyty, které zahrnují ubytování, stravování i vstup do wellness zóny.

dovolená v prosinci

Užijte si zasloužený relax v sauně, vířivce nebo bazénu. Prohřejte se v parní lázni a dopřejte si osvěžující koupel v ledovém jezírku. Po náročném dni si odpočiňte při masáži s vonnými oleji. Prožijte adventní čas v klidu a pohodě a vstupte do nového roku plní energie.

Last minute dovolená: Výhodné nabídky

Prosinec nemusí být jen o shánění dárků a pečení cukroví. Co takhle si dopřát odpočinek a užít si poslední minutu dovolenou? Cestovní kanceláře a agentury často nabízejí lákavé slevy na zájezdy do teplých krajin i na hory. Pokud toužíte po slunci a teple, zamiřte do exotiky. Dubaj, Maledivy nebo Thajsko vás okouzlí příjemnými teplotami a azurovým mořem. Pro milovníky zimních sportů se nabízí dovolená v Alpách, na Slovensku nebo v Krkonoších. Užijte si svahy plné sněhu a tradiční vánoční atmosféru horských středisek. Při výběru last minute dovolené v prosinci nezapomeňte zkontrolovat počasí a podmínky pro cestování. Neváhejte a využijte výhodné nabídky na nezapomenutelnou dovolenou.

Tipy na plánování: Včasná rezervace

Prosinec, měsíc plný kouzelných Vánoc a oslav Nového roku, je také skvělou dobou pro dovolenou. Ať už sníte o zasněžených horách, vánočních trzích nebo exotických destinacích, včasná rezervace je klíčem k bezproblémovému a cenově dostupnému zážitku. Poptávka po dovolených v prosinci je vysoká, proto čím dříve začnete plánovat, tím větší máte šanci zajistit si ty nejlepší nabídky letů, ubytování i vstupenek na různé akce. Navíc, včasná rezervace vám dává dostatek času na prozkoumání všech možností, porovnání cen a výběr destinace a aktivit, které nejlépe vyhovují vašim představám a rozpočtu. Nepodceňujte ani důležitost cestovního pojištění, které je vhodné sjednat s dostatečným předstihem.

Dovolená v prosinci: Kam vyrazit?

Destinace Počasí Cena (přibližně) Aktivity
Praha Chladno, 0-5°C 8 000 Kč / týden Vánoční trhy, památky, muzea
Kanárské ostrovy Slunečno, 20-25°C 20 000 Kč / týden Pláže, turistika, vodní sporty
Thajsko Teplo, 25-30°C 30 000 Kč / týden Pláže, chrámy, potápění

Rozpočet na dovolenou: Plánování výdajů

Prosinec, měsíc plný vánočního kouzla a zasněžených scenérií, láká k nezapomenutelné dovolené. Než se ale necháte unést kouzlem adventu, je na místě naplánovat si rozpočet, aby se pohádková dovolená nezměnila ve finanční noční můru. Ceny v prosinci, obzvláště v období Vánoc a Nového roku, totiž často stoupají vzhůru jako vánoční hvězda.

dovolená v prosinci

Začněte s určením celkové částky, kterou jste ochotni za dovolenou utratit. Zvažte, zda preferujete lyžování v Alpách, relaxaci v termálech, nebo třeba vánoční trhy v Drážďanech. Každá z těchto možností s sebou nese jiné náklady. Nezapomeňte na položky jako je doprava, ubytování, stravování, skipasy, vstupy do památek a kapesné na suvenýry a drobné radosti.

Ubytování v prosinci bývá dražší, obzvláště v turisticky oblíbených destinacích. Doporučujeme rezervovat s dostatečným předstihem, abyste získali lepší cenu a širší výběr. Podobně je to i s letenkami, vlakovými jízdenkami a autobusovými lístky. Pokud je to možné, zkuste cestovat mimo hlavní sezónu, tedy před Vánoci nebo po Novém roce. Ušetříte tak nemalé peníze a vyhnete se davům turistů.

Bezpečnost na cestách: Důležitá prevence

Prosinec, měsíc plný vánočního shonu, nabízí také ideální příležitost k úniku do zimní pohádky. Ať už se chystáte na hory za lyžováním, nebo preferujete relaxační pobyt v termálech, bezpečnost by měla být vždy na prvním místě. Před odjezdem si důkladně zkontrolujte technický stav vašeho vozidla. Zaměřte se na brzdy, pneumatiky (v zimních měsících jsou povinné zimní pneumatiky s hloubkou dezénu minimálně 4 mm), světla a chladicí kapalinu. Nezapomeňte na reflexní vestu a lékárničku. Pokud cestujete vlastním autem, naplánujte si trasu a počítejte s delší dobou jízdy kvůli zimním podmínkám. Pravidelné přestávky na odpočinek jsou důležité, abyste se vyhnuli únavě za volantem. Informujte se o aktuální dopravní situaci a předpovědi počasí. V případě sněžení nebo námrazy dbejte zvýšené opatrnosti a přizpůsobte rychlost jízdy podmínkám na silnici. Nezapomeňte na teplé oblečení, rukavice, čepici a šálu. V autě mějte vždy dostatek tekutin a něco malého k jídlu, abyste v případě neočekávaných komplikací měli po ruce základní občerstvení.

Publikováno: 11. 07. 2024

Kategorie: cestování

Autor:

Tagy: dovolená v prosinci