Odpočiňte si na Farmě Dušná uprostřed krás české přírody.

Farma Dušná: Oáza klidu

Farma Dušná je klidné útočiště zasazené do malebné krajiny. Na farmě se chovají zvířata s respektem k jejich přirozeným potřebám. Produkty farmy, jako jsou čerstvá vejce, mléčné výrobky a sezónní zelenina, jsou výsledkem tradičních postupů a lásky k řemeslu. Návštěvníci farmy Dušná si mohou vychutnat procházky okolní přírodou, relaxovat u rybníka nebo se zapojit do každodenních činností na farmě. Farma Dušná je ideálním místem pro rodiny s dětmi, které se chtějí seznámit se životem na venkově a užít si den plný zábavy a poznání.

Poloha a dostupnost

Farma Dušná leží v malebné krajině jižní Moravy, v okrese Znojmo. Konkrétně ji najdete schovanou mezi vinicemi a slunečnými stráněmi v blízkosti obce Vrbovec. Tato lokalita je ideálním místem pro všechny, kteří hledají klid a odpočinek v náručí přírody, ale zároveň chtějí mít na dosah ruky krásy a památky Jižní Moravy.

Dostupnost farmy je výborná jak autem, tak i autobusem. Pokud se na farmu Dušná vydáte vlastním automobilem, stačí sledovat cestu z Vrbovce směrem na Dyjákovice. Po zhruba dvou kilometrech narazíte na odbočku s cedulí Farma Dušná. Autobusová zastávka Vrbovec, rozcestí se nachází cca 1,5 km od farmy a jezdí sem pravidelné spoje ze Znojma. Pro milovníky cyklistiky je oblast protkána sítí cyklostezek, které vás provedou malebnými vesničkami a vinohrady. Ať už se na Farmu Dušná vydáte jakýmkoli způsobem, čeká vás nezapomenutelný zážitek v klidném a příjemném prostředí.

Ubytování v srdci přírody

Farma Dušná nabízí jedinečné ubytování pro všechny, kteří hledají klid a odpočinek v objetí krásné přírody. Nachází se v malebné krajině, obklopena lesy a loukami, a slibuje nezapomenutelný zážitek z venkovského života. Na farmě se můžete ubytovat v útulných pokojích s rustikálním nábytkem a příjemnou atmosférou. Každý pokoj má vlastní koupelnu a nabízí komfortní zázemí pro váš pobyt. Farma Dušná je ideálním místem pro rodiny s dětmi, které zde najdou spoustu prostoru pro hry a zábavu. Děti se mohou těšit na hřiště, projížďky na koních nebo poznávání domácích zvířat. Okolí farmy láká k procházkám, cyklistice a dalším aktivitám v přírodě.

Gastronomie s lokálními surovinami

Farma Dušná není jen místem pro odpočinek, ale také rájem pro milovníky dobrého jídla s důrazem na lokální a sezónní suroviny. Naše filozofie je jednoduchá: vaříme z toho, co nám roste na zahradě a co nám dodávají farmáři z blízkého okolí. Věříme, že čerstvé a kvalitní suroviny jsou základem každého dobrého jídla.

farma dušná

Na farmě si můžete pochutnat na snídaních s domácími marmeládami, čerstvě upečeným chlebem a voňavou kávou. Během dne nabízíme lehké obědy, například saláty s kozím sýrem z blízké farmy, polévky ze sezónní zeleniny nebo quiche s bylinkami z naší zahrády. Večer pro vás rádi připravíme degustační menu, které vás provede chutěmi regionu.

Dbáme na pestrost a originalitu, proto se naše menu neustále obměňuje v závislosti na ročním období a dostupnosti surovin. Věříme, že gastronomie je důležitou součástí zážitku z pobytu na farmě a snažíme se, aby každý náš host odcházel spokojený a s plným žaludkem.

Porovnání farem v oblasti
Vlastnost Farma Dušná Farma X
Velikost Bohužel neznám přesnou velikost farmy Dušná 50 hektarů
Zaměření Informace o zaměření farmy Dušná nejsou k dispozici Produkce mléka

Aktivity pro celou rodinu

Farma Dušná je ideálním místem pro strávení nezapomenutelného dne s celou rodinou. Děti i dospělí se zabaví na čerstvém vzduchu a užijí si spoustu zábavy. Na farmě se nachází dětské hřiště s houpačkami, prolézačkami a pískovištěm, kde se děti vyřádí do sytosti. Pro ty nejmenší je připraven dětský koutek s hračkami. Starší děti se zabaví na lanovém centru nebo si mohou vyzkoušet jízdu na koni. Pro milovníky zvířat je připravena prohlídka farmy, během které se seznámíte s našimi ovečkami, kozami, králíky a dalšími zvířaty. Můžete si je pohladit, nakrmit a dozvědět se o nich spoustu zajímavostí. Po dni plném zážitků si můžete odpočinout v naší útulné hospůdce, kde vám rádi připravíme lahodné občerstvení z farmářských produktů.

Jízda na koni a hipoterapie

Farma Dušná je skvělým místem pro všechny, kdo milují koně a přírodu. Kromě klasické vyjížďky do krásné krajiny v okolí farmy nabízíme i hipoterapii, která má blahodárné účinky na fyzické i psychické zdraví.

Hipoterapie je léčebná metoda využívající pohyb koně. Pohyb koně se přenáší na jezdce a stimuluje svaly, klouby a nervovou soustavu. Hipoterapie pomáhá zlepšit koordinaci, rovnováhu, držení těla a posiluje svaly. Má pozitivní vliv na psychiku, odbourává stres a napětí a přináší radost z pohybu.

Na farmě Dušná se hipoterapii věnují zkušení terapeuti, kteří pracují s dětmi i dospělými s různými diagnózami. Pro hipoterapii využíváme klidné a vyrovnané koně, kteří jsou zvyklí na práci s lidmi.

farma dušná

Pokud máte zájem o jízdu na koni nebo hipoterapii, neváhejte nás kontaktovat. Rádi vám poskytneme více informací a domluvíme se s vámi na termínu.

Relaxace a wellness

Farma Dušná nenabízí jen únik do přírody a klid od ruchu města. Je to také místo, kde se můžete ponořit do světa relaxace a wellness. Představte si, jak se po dni stráveném na čerstvém vzduchu noříte do teplé lázně s výhledem na okolní kopce. Nebo si dopřáváte masáž, která uvolní napětí z vašich svalů a mysli. Farma Dušná je ideálním místem pro obnovení energie a nalezení vnitřního klidu.

Přesné informace o wellness službách, jako jsou typy masáží, dostupnost vířivky či sauny, se dozvíte přímo na webových stránkách Farmy Dušná nebo telefonicky. Neváhejte se informovat o speciálních wellness balíčcích, které farma nabízí. Dopřejte si zasloužený odpočinek v srdci krásné přírody.

Svatby a oslavy

Farma Dušná představuje ideální místo pro uspořádání svatby a oslav v malebném prostředí. Naše farma nabízí kouzelné prostředí s venkovskou atmosférou, která dodá vaší události nezapomenutelný nádech. Prostory farmy jsou vhodné pro menší i větší svatby a oslavy. Nabízíme vám možnost uspořádat obřad pod širým nebem s výhledem na okolní krajinu. Pro hostinu je k dispozici stylová stodola s kapacitou až 100 osob. Zajistíme vám kompletní catering s důrazem na čerstvé a kvalitní suroviny z našeho vlastního chovu a produkce. Náš tým zkušených profesionálů se postará o každý detail vaší svatby nebo oslavy, abyste si mohli užít svůj výjimečný den bez starostí. Kontaktujte nás a společně naplánujeme vaši nezapomenutelnou událost na Farmě Dušná.

Tipy na výlety v okolí

Farma Dušná leží v malebné krajině, která přímo vybízí k objevování. Nedaleko farmy se nachází husté lesy CHKO Brdy, ideální pro pěší turistiku a cyklovýlety. Pro milovníky historie je tu možnost navštívit zámek Dobříš s krásným parkem, nebo tajemné zříceniny hradu Valdek. Pokud toužíte po relaxaci, zajeďte si k nedaleké Slapské přehradě, kde si užijete koupání, vodní sporty nebo jen odpočinek u vody. V letních měsících se zde konají různé kulturní akce a festivaly. Za návštěvu stojí také historické město Příbram se svými muzei, galeriemi a hornickými památkami. Pro rodiny s dětmi doporučujeme výlet do ZOO Chleby nebo zábavního parku Mirakulum. Ať už se rozhodnete pro jakýkoli výlet, okolí Farmy Dušná vám nabídne nezapomenutelné zážitky.

farma dušná

Otevírací doba a ceny

Farma Dušná je otevřena pro návštěvníky celoročně, ale otevírací doba se liší v závislosti na ročním období. Aktuální informace o otevírací době najdete na našich webových stránkách nebo na sociálních sítích. Vstupné na farmu je dobrovolné, ale uvítáme jakýkoli příspěvek na provoz a péči o zvířata. Na farmě si můžete prohlédnout naše zvířátka, nakoupit si čerstvé produkty z naší produkce, jako jsou vejce, mléko, sýry a maso, a užít si krásnou přírodu. Pro děti je připraveno dětské hřiště a spousta prostoru pro hraní. Pořádáme také různé akce pro veřejnost, jako jsou farmářské trhy, dny otevřených dveří a workshopy. Sledujte naše webové stránky a sociální sítě, abyste o ničem nepřišli. Těšíme se na vaši návštěvu!

Publikováno: 21. 06. 2024

Kategorie: cestování

Autor:

Tagy: farma dušná | informace o farmě dušná