Marsa Matruh dovolená 2023: Užijte si slunce a moře v Egyptě!

Marsa Matruh Dovolená 2023

Doprava do Marsa Matruh

Marsa Matruh, perla egyptského Středozemního moře, láká k návštěvě svými panenskými plážemi a tyrkysovou vodou. Ať už plánujete dovolenou v Marsa Matruh v roce 2023 nebo jen sníte o budoucí cestě, otázka dopravy je klíčová.

Nejjednodušší a nejrychlejší variantou je letecká doprava. Z Prahy létají do Marsa Matruh přímé charterové lety, a to především v hlavní sezóně od května do října. Let trvá přibližně 4 hodiny.

Pokud preferujete dobrodružnější cestu, můžete zvolit kombinaci letecké a pozemní dopravy. Z Prahy se můžete letadlem dopravit do Káhiry a odtud pokračovat autobusem nebo autem s řidičem. Cesta autobusem trvá z Káhiry do Marsa Matruh přibližně 6-8 hodin, záleží na aktuální dopravní situaci.

Pro dobrodruhy s duší cestovatele je tu možnost jet vlastním autem. Cesta autem z České republiky do Egypta je ovšem náročná a časově velmi náročná. Vyžaduje si důkladnou přípravu, včetně vyřízení všech potřebných dokumentů a víz.

Ať už zvolíte jakoukoli variantu dopravy, dovolená v Marsa Matruh v roce 2023 vám zaručeně poskytne nezapomenutelné zážitky.

Letecké spojení

Marsa Matruh, perla egyptského pobřeží Středozemního moře, láká k návštěvě svými panenskými plážemi a tyrkysově modrou vodou. Pokud plánujete dovolenou v Marsa Matruh v roce 2023, jistě vás bude zajímat, jak se tam nejlépe dostat.

Letecké spojení je nejrychlejší a nejpohodlnější variantou. Bohužel, Marsa Matruh nemá vlastní mezinárodní letiště. Nejbližší letiště se nachází v Mersa Matruh, cca 7 km od centra města. Z Prahy do Marsa Matruh neexistují přímé lety. Budete muset počítat s přestupem, nejčastěji na letišti v Káhiře. Z Káhiry pak do Marsa Matruh létají vnitrostátní linky. Mezi letecké společnosti, které létají do Marsa Matruh, patří například EgyptAir a Air Cairo.

Doba letu z Prahy do Marsa Matruh s přestupem se pohybuje okolo 6-8 hodin, v závislosti na délce přestupu. Ceny letenek se liší v závislosti na sezóně a dostupnosti, proto doporučujeme rezervovat letenky s dostatečným předstihem.

Charterové lety

Marsa Matruh se stává čím dál populárnější destinací pro dovolenou a v roce 2023 se očekává další nárůst turistů. Pro Čechy je skvělou zprávou, že se do Marsa Matruh pořádají charterové lety. Díky nim se dovolená v Marsa Matruh stává dostupnější a pohodlnější.

Charterové lety do Marsa Matruh obvykle létají z Prahy a Brna, a to v hlavní sezóně od května do října. Doba letu se pohybuje okolo 4 hodin. Cestovní kanceláře často nabízejí balíčky dovolená Marsa Matruh 2023, které zahrnují letenku, ubytování a stravu. Tyto balíčky jsou často výhodnější než individuální rezervace.

marsa matruh dovolená 2023

Při výběru charterového letu do Marsa Matruh je důležité zvážit několik faktorů. Důležitá je den odletu a příletu, délka letu a samozřejmě cena.

Vlastnost Marsa Matruh Dovolená 2023
Destinace Marsa Matruh, Egypt
Rok 2023

Pravidelné linky

V současné době neexistují žádné pravidelné přímé letecké linky z České republiky do Marsa Matruh. Pro cestu na dovolenou do Marsa Matruh v roce 2023 je nutné využít letecké spojení s přestupem, například v Káhiře nebo Hurghadě. Z těchto měst pak létají vnitrostátní lety do Marsa Matruh. Alternativou je cesta s přestupem v některém z evropských měst, odkud létají charterové lety do Marsa Matruh. Doporučujeme ověřit si aktuální dostupnost a ceny letenek u leteckých společností a cestovních kanceláří.

Cestování autem

Cestování autem do Marsa Matruh na dovolenou v roce 2023 je sice dobrodružnější variantou, ale vyžaduje důkladnou přípravu. Cesta autem z České republiky do Egypta je dlouhá a náročná, projíždí se přes několik zemí, proto je potřeba se informovat o vízových povinnostech a pravidlech pro cestování autem v jednotlivých zemích. Nezapomeňte na mezinárodní řidičský průkaz, zelenou kartu a cestovní pojištění. Důležitá je také technická kontrola auta před cestou. Doporučuje se cestovat ve skupině alespoň dvou aut pro případ poruchy. Cesta autem vám ale dává svobodu a flexibilitu. Můžete si naplánovat vlastní trasu, zastavit se na zajímavých místech a užít si krásy krajiny. V Marsa Matruh a okolí pak budete mít auto k dispozici pro objevování pláží, památek a dalších zajímavostí. Nezapomeňte na horké a suché klima a přizpůsobte tomu vybavení auta i pitný režim.

Vzdálenost z Prahy

Marsa Matruh, perla egyptského Středozemního moře, láká na nezapomenutelnou dovolenou v roce 2023. Ale jak je to vlastně z Prahy daleko? Přímá vzdálenost mezi Prahou a Marsa Matruh je přibližně 2 700 kilometrů. Let z Prahy do Marsa Matruh trvá zhruba 4 hodiny, záleží na konkrétním letovém spojení a případných mezipřistáních. Při výběru dovolené v Marsa Matruh v roce 2023 je třeba zohlednit tuto vzdálenost a dobu letu. Pro ty, kteří hledají kratší cestu, existují i charterové lety, které létají přímo do Marsa Matruh z Prahy. Ať už se rozhodnete pro jakoukoli variantu, dovolená v Marsa Matruh v roce 2023 vám zaručeně poskytne nezapomenutelné zážitky.

marsa matruh dovolená 2023

Marsa Matruh v roce 2023? To je jako pohlazení od samotného slunce, písek hebký jako samet a moře blankytnější než letní obloha.

Doba jízdy autem

Cesta autem z České republiky do Marsa Matruh je dlouhá a náročná, ale pro dobrodružné povahy může být sama o sobě nezapomenutelným zážitkem. Vzdálenost mezi Prahou a Marsa Matruh je přibližně 3 000 km a cesta autem trvá minimálně 35 hodin, a to bez započítání zastávek na odpočinek, jídlo a prohlídku památek.

Doporučuje se rozdělit si cestu na několik etap a naplánovat si přenocování v hotelích nebo penzionech po cestě. Je také důležité zkontrolovat si stav vozidla před cestou a zajistit si platné cestovní doklady a pojištění. Řidič by měl být odpočatý a střídat se s dalšími řidiči, pokud je to možné.

Při plánování dovolené v Marsa Matruh v roce 2023 s cestou autem je tedy nutné zvážit délku a náročnost cesty. Pro ty, kteří preferují pohodlnější a rychlejší cestu, je k dispozici také možnost letecké dopravy.

Místní doprava

Marsa Matruh, tohle egyptské město na pobřeží Středozemního moře, láká na úžasnou dovolenou v roce 2023. Ať už se chystáte lenošit na pláži, užívat si vodní sporty nebo objevovat historické památky, doprava po městě a okolí je něco, co budete potřebovat zařídit.

V Marsa Matruh se dá snadno pohybovat pěšky, obzvlášť v centru města, kde jsou obchody, restaurace a pláže blízko sebe. Pro delší vzdálenosti nebo pokud se chcete vyhnout horku, máte několik možností. Místní mikrobusy, nazývané také "mashrou", jsou levný a častý způsob dopravy. Stačí jen zamávat na mikrobus, který jede vaším směrem, a řidič vám zastaví. Nezapomeňte si ale předem zjistit cenu, abyste nepřeplatili.

Další možností jsou taxíky, které jsou o něco dražší, ale zase pohodlnější. Ujistěte se, že má taxi taxametr, nebo si cenu domluvte předem. Pro větší flexibilitu si můžete pronajmout auto nebo skútr. Jen mějte na paměti, že doprava v Egyptě může být chaotická a pravidla se tu moc nedodržují.

Ať už si vyberete jakoukoli možnost, doprava v Marsa Matruh vám nezabere moc času ani peněz a vy si tak můžete naplno užít svou dovolenou v roce 2023.

Taxi služby

Ať už přiletíte na letiště v Marsá Matrúh nebo budete potřebovat dopravu po městě během vaší dovolené v roce 2023, taxi služby jsou pohodlnou volbou. V Marsá Matrúh najdete jak běžná taxi, tak i modernější služby, které si můžete objednat přes mobilní aplikaci. Ceny se liší v závislosti na vzdálenosti a typu taxi, proto je vždy dobré se s řidičem domluvit na ceně předem. Nezapomeňte, že smlouvání o ceně je v Egyptě běžnou praxí, a to i u taxi služeb.

marsa matruh dovolená 2023

Pro kratší vzdálenosti po městě můžete využít i služby rikši, které jsou levnější variantou. Pamatujte však, že rikšové obvykle nemají taxametr, proto je důležité domluvit cenu před jízdou. Pokud plánujete výlety do okolí Marsá Matrúh, taxi vám poskytne větší flexibilitu a pohodlí. Můžete si domluvit individuální výlet na míru a navštívit tak i méně dostupná místa.

Autobusy a mikrobusy

Prozkoumávání krás Marsa Matruh během vaší dovolené v roce 2023 je snadné a pohodlné díky široké síti autobusů a mikrobusů. Ať už se chcete vydat na jednodenní výlet do nedalekého oázového města Siwa nebo prozkoumat pobřežní silnici a objevovat skryté zátoky, autobusy a mikrobusy nabízejí cenově dostupný a flexibilní způsob dopravy.

Veřejné autobusy provozované společností Supreme Council of Transportation spojují Marsa Matruh s ostatními městy v Egyptě, včetně Káhiry a Alexandrie. Tyto autobusy jsou obvykle klimatizované a nabízejí pohodlnou jízdu. Pro kratší vzdálenosti a cestování mezi letovisky a plážemi jsou k dispozici mikrobusy. Tyto mikrobusy, často nazývané "microbas", jezdí po běžných trasách a odjíždějí, jakmile se naplní. Jsou to skvělá volba pro flexibilní cestování, ale buďte připraveni na trochu stísněnější jízdu, zvláště v hlavní sezóně.

Při cestování autobusem nebo mikrobusem v Marsa Matruh je užitečné mít na paměti několik věcí. Je vhodné si lístky zakoupit předem, zejména během hlavní sezóny, abyste měli jistotu místa. Ceny jízdného jsou obvykle nízké a liší se v závislosti na vzdálenosti. Je také vhodné mít u sebe drobné peníze na zaplacení jízdného, protože ne všechny autobusy akceptují kreditní karty. A konečně, nezapomeňte si s sebou vzít dostatek vody, abyste během jízdy v horkém egyptském počasí zůstali hydratovaní.

Půjčení auta v Marsa Matruh

Marsa Matruh, perla egyptského pobřeží Středozemního moře, láká k návštěvě slibnou kombinací historie, kultury a úchvatných pláží. Pokud plánujete dovolenou v Marsa Matruh v roce 2023 a chcete prozkoumat vše, co tato oblast nabízí, zvažte zapůjčení auta. S vlastním dopravním prostředkem budete mít svobodu objevovat skryté zátoky, starověké památky a malebná zákoutí vlastním tempem.

Půjčovny aut najdete přímo na letišti v Marsa Matruh nebo ve městě. Pro zajištění dostupnosti vozu, obzvlášť v hlavní sezóně, doporučujeme rezervaci předem. Při výběru auta zvažte své potřeby a plánované výlety. Pro cestování po pobřeží a kratší vzdálenosti postačí menší a úspornější vůz. Pokud se ale chystáte do odlehlejších oblastí nebo plánujete delší trasy, zvolte raději robustnější auto s pohonem všech kol.

marsa matruh dovolená 2023

Nezapomeňte se před podpisem smlouvy seznámit s podmínkami pronájmu, pojištěním a případnými dodatečnými poplatky. S autem si pak užijete nezapomenutelnou dovolenou v Marsa Matruh a okolí.

Tipy na výlety po okolí

Marsa Matruh láká svými plážemi, ale co když zatoužíte po změně? Okolí skrývá mnoho pokladů čekajících na objevení. Vydejte se například k fascinujícímu jezeru Agiba. Jeho tyrkysová voda a okolní skalní útvary vám vyrazí dech. Nezapomeňte si s sebou vzít šnorchl a potápěčské brýle, pod hladinou se totiž ukrývá bohatý podmořský život.

Další zastávkou by mohla být oáza Siwa. Tato zelená perla uprostřed pouště vás okouzlí svými datlovými háji, slanými jezery a starobylými památkami. Navštivte chrám boha Amona, projděte se ruinami pevnosti Shali a užijte si koupel v horkých pramenech.

Pro milovníky historie je tu pak El Alamein, dějiště slavné bitvy z druhé světové války. Válečná muzea a hřbitovy vám přiblíží události, které se tu odehrály.

Ať už se rozhodnete pro kterýkoli z výletů, nezapomeňte na dostatek vody, opalovací krém a pokrývku hlavy. Přejeme vám nezapomenutelné zážitky z dovolené v Marsa Matruh!

Publikováno: 22. 06. 2024

Kategorie: cestování

Autor:

Tagy: marsa matruh dovolená 2023 | dovolená v marsa matruh v roce 2023