Kam na dovolenou v červenci?

Dovolena Cervenec

Červenec: Vrchol dovolené

Červenec je pro mnohé synonymem pro dovolenou. Děti mají prázdniny, dny jsou nejdelší a slunce hřeje nejvíce. Ať už toužíte po odpočinku na pláži, dobrodružství v horách nebo poznávání nových kultur, červenec nabízí nepřeberné možnosti.

Pláže Středozemního moře lákají na teplé moře a sluncem zalité pláže. Oblíbená je i exotika vzdálenějších destinací jako jsou Bali, Thajsko nebo Dominikánská republika. Pro milovníky aktivní dovolené je červenec ideální pro turistiku v Alpách, cyklovýlety po jižní Moravě nebo vodní sporty na českých rybnících a přehradách.

Při plánování dovolené v červenci je potřeba počítat s hlavní turistickou sezónou. Ubytování a letenky bývají dražší a je nutné je rezervovat s dostatečným předstihem. Nezapomeňte ani na cestovní pojištění, které vás ochrání v případě nenadálých událostí.

Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv destinaci, užijte si červencovou dovolenou plnými doušky.

Plánování dovolené v červenci

Červenec, vrchol léta, je ideální čas na dovolenou. Slunce svítí, teploty šplhají nahoru a dny jsou nejdelší v roce. Ať už toužíte po odpočinku na pláži, dobrodružství v horách nebo poznávání nových kultur, červenec nabízí nepřeberné možnosti.

Plánování dovolené v červenci začněte včas. Oblíbené destinace se rychle plní a ceny letenek i ubytování s blížícím se termínem rostou. Zvažte, jaký typ dovolené vám vyhovuje. Pokud máte rádi teplo a moře, Chorvatsko, Itálie, Španělsko nebo Řecko jsou skvělou volbou. Milovníci aktivní dovolené si užijí turistiku v Alpách, cyklovýlety na Moravě nebo vodní sporty na Lipně. Pro rodiny s dětmi je ideální dovolená u moře s pozvolným vstupem do vody a zábavními parky, nebo pobyt na farmě s možností jízdy na koni a dalších aktivit.

Nezapomeňte na cestovní pojištění a zkontrolujte si platnost cestovních dokladů. Pokud cestujete s dětmi, nezapomeňte na jejich cestovní doklady a případná potvrzení od lékaře. Sbalte si lehké a vzdušné oblečení, plavky, opalovací krém a pokrývku hlavy.

Ať už se rozhodnete pro jakoukoli destinaci, užijte si dovolenou v červenci plnými doušky!

Oblíbené destinace Čechů

Červenec je pro Čechy synonymem pro dovolenou. Školáci mají prázdniny a počasí láká k vodě i do hor. Kam se Češi v červenci nejraději vydávají? Tradičně vede Chorvatsko s nádherným Jadranem, slunnou oblohou a pohostinnými lidmi. Oblíbené jsou i apartmány a kempy, které vycházejí cenově dostupněji. Řecko s antickými památkami a ostrovy rozesetými po azurovém moři je stálem oblíbenou destinací. Rodiny s dětmi ocení all inclusive hotely s bazény a animačními programy. Dovolená v červenci se ale nemusí nutně odehrávat u moře. Stále více Čechů objevuje krásy Česka. Krkonoše, Šumava nebo Jeseníky lákají na turistiku, cyklistiku a krásnou přírodu. Pro milovníky historie jsou tu hrady a zámky, pro relax pak lázně. Ať už se rozhodnete pro dovolenou v červenci u moře nebo v Čechách, nezapomeňte si ji užít naplno.

dovolena cervenec

Počasí v červenci: Co očekávat?

Červenec je srdcem léta a ideálním měsícem pro dovolenou. Teploty se šplhají do výšin a slunce svítí od rána do večera. Průměrné denní teploty se pohybují mezi 25 a 30 stupni Celsia, ale v některých dnech můžou vystoupit i nad tropických 30 stupňů. Noci jsou příjemně teplé, ideální pro posezení na terase s vínem nebo pro romantické procházky. Co se týče srážek, červenec je relativně suchý měsíc. Déšť se sice může objevit, ale obvykle se jedná o krátké přeháňky, které letní idylku nijak nenaruší. Naopak, vzduch po dešti je svěží a krajina se krásně zazelená.

Plánujete-li dovolenou v Červenci, máte se rozhodně na co těšit. Ať už se chystáte k moři, na hory, nebo za poznáním, počasí vám bude přát. Nezapomeňte si ale s sebou zabalit opalovací krém, pokrývku hlavy a dostatek tekutin, abyste se chránili před ostrým letním sluncem.

Cestování s dětmi v červenci

Červenec je srdcem letních prázdnin a ideálním časem pro dovolenou s dětmi. Školy mají zavřeno, slunce svítí a možnosti dobrodružství jsou nekonečné. Ať už dáváte přednost odpočinku na pláži, poznávání historických památek nebo aktivní dovolené v přírodě, v červenci si přijde na své celá rodina.

Dovolená v Červenci: Srovnání s Červencem 2022

Vlastnost Červenec 2022 Červenec 2023 (Předpoklad)
Průměrná teplota v ČR 25 °C Podobná jako v roce 2022
Počet slunečných dnů v ČR 22 dní Očekává se podobný počet

Plánujete-li dovolenou v červenci, je důležité zvážit věk a zájmy vašich dětí. Pro rodiny s malými dětmi jsou ideální destinace s pozvolným vstupem do moře, dětskými hřišti a zábavními parky. Starší děti ocení aktivity jako šnorchlování, jízdu na koni nebo výlety do hor.

Při výběru ubytování s dětmi v červenci je vhodné zvolit hotely nebo apartmány s bazénem, dětským koutkem a programem pro děti. Mnoho hotelů nabízí také služby hlídání dětí, které vám umožní užít si chvilku klidu a relaxace.

dovolena cervenec

Nezapomeňte na důkladnou přípravu před cestou. Zkontrolujte si platnost cestovních dokladů, sjednejte si cestovní pojištění a nezapomeňte na opalovací krém, pokrývky hlavy a repelent proti hmyzu. S trochou plánování a přípravy si užijete nezapomenutelnou dovolenou s dětmi v nádherném letním měsíci červenci.

Tipy pro levnější dovolenou

Červenec je sice vrchol sezóny a ceny dovolených šplhají nahoru, ale i tak se dá ušetřit. Zkuste se zaměřit na destinace, které nejsou tolik profláknuté. Co takhle Bulharsko s krásnými plážemi a nízkými cenami? Nebo Černá Hora, která láká na úchvatné hory a průzračné Jaderské moře? Pokud toužíte po exotičtější dovolené, zvažte Albánii s panenskou přírodou a historickými památkami. Letenky a ubytování rezervujte s dostatečným předstihem, ať ulovíte ty nejlepší nabídky. Sledujte akční letenky a srovnávače cen ubytování. Ušetřit se dá i na stravování. Místo drahých restaurací v turistických centrech vyzkoušejte lokální bistra a trhy s čerstvými potravinami. Vařit si můžete i sami na pokoji, pokud máte k dispozici kuchyňku. A nezapomeňte, že i zábava se dá užít za pár korun. Místo drahých vstupů do aquaparků si užijte koupání v moři nebo prozkoumejte krásy okolní přírody.

Bezpečnost na dovolené

Červenec je měsíc dovolených a s ním přichází i čas cestování a poznávání nových míst. Ať už se chystáte k moři, na hory nebo za kulturou, bezpečnost by měla být vždy na prvním místě. Před odjezdem si zkontrolujte platnost cestovních dokladů a sjednejte si cestovní pojištění, které pokryje případné lékařské výlohy, ztrátu zavazadel nebo jiné nepředvídatelné události. Informujte se o zvyklostech a zákonech v destinaci, abyste se vyhnuli nepříjemným situacím. Během cestování si dávejte pozor na své osobní věci a nenechávejte je bez dozoru. Vybírejte si ubytování s dobrými recenzemi a dbejte na bezpečnostní opatření, jako jsou zámky a trezory. Pokud se pohybujete v rušných oblastech, buďte obezřetní vůči kapsářům a nenechávejte cennosti v zadních kapsách. Při placení kartou si všímejte okolí a zakrývejte si PIN kód. Dodržujte pitný režim a chraňte se před sluncem, abyste se vyhnuli úpalu a dehydrataci. V neposlední řadě se informujte o případných rizicích v destinaci, jako jsou přírodní katastrofy nebo politická nestabilita, a řiďte se pokyny místních úřadů. Bezpečná dovolená je ta nejlepší dovolená.

Červencová dovolená je jako sladký meloun - osvěžující, plná slunce a s nádechem nostalgie na konci.

dovolena cervenecEliška Novotná

Doklady a pojištění na cesty

Plánujete dovolenou v červenci? Nezapomeňte na důležité doklady a pojištění! Kromě cestovního pasu nebo občanského průkazu si zkontrolujte platnost řidičského průkazu, pokud se chystáte řídit. Pro cesty mimo Evropskou unii si ověřte vízovou povinnost a zajistěte si vízum včas. Důležitá je také Evropská karta zdravotního pojištění (EHIC), která vám zaručí bezplatnou lékařskou péči v zemích EU. Nezapomeňte však, že EHIC nehradí všechny náklady, proto je vhodné sjednat si cestovní pojištění. To vám poskytne komplexní ochranu v případě nemoci, úrazu, ztráty zavazadel nebo storna zájezdu. Při výběru cestovního pojištění zohledněte typ dovolené (sportovní aktivity, rizikové země) a délku pobytu. Nepodceňujte ani pojištění odpovědnosti za škodu, které vás ochrání v případě, že někomu způsobíte újmu na zdraví nebo majetku. Sjednání cestovního pojištění online je rychlé a snadné a ušetří vám starosti v případě nenadálých událostí během vaší červencové dovolené.

Užitečné fráze v cizím jazyce

Plánujete dovolenou v červenci? Červenec je ideální měsíc pro dovolenou, ať už se chystáte k moři nebo na hory. Než ale vyrazíte, je dobré si osvěžit pár užitečných frází v cizím jazyce. I když se domluvíte anglicky, pár frází v místním jazyce vám zpříjemní pobyt a potěší místní.

Kam se v červenci vydat? Oblíbená je Itálie, Chorvatsko nebo Španělsko. Ve všech těchto zemích se domluvíte italsky, chorvatsky a španělsky. Základní fráze jako "dobrý den", "děkuji" nebo "prosím" se snadno naučíte. Nebojte se je používat. Místní ocení vaši snahu a rádi vám pomohou.

Nezapomeňte na důležité fráze pro případ nouze. "Potřebuji lékaře" nebo "kde je nemocnice?" se vám můžou hodit. V lékárně se vám zase bude hodit fráze "Máte lék na bolest hlavy?".

S trochou snahy a pár frázemi v kapse si dovolenou v červenci užijete ještě víc.

Inspirace na výlety v ČR

Červenec, to je synonymum pro sluníčko, koupání a pohodu. Pokud i vy plánujete dovolenou v červenci a láká vás krása Česka, máme pro vás pár tipů. Co takhle prozkoumat malebná zákoutí jižní Moravy? Ochutnejte víno přímo ve vinných sklípcích, projeďte se na kole mezi vinicemi a užijte si atmosféru vinných slavností. Milovníci historie si přijdou na své v Praze, Českém Krumlově nebo Kutné Hoře. Prozkoumejte hrady a zámky, projděte se historickými uličkami a nasajte atmosféru minulosti. Pokud toužíte po aktivní dovolené, vydejte se do Krkonoš nebo na Šumavu. Čeká vás turistika, cyklistika a nádherné výhledy. Pro relaxaci a odpočinek jsou ideální lázně. Vyberte si z nabídky Karlových Varů, Mariánských Lázní nebo Luhačovic a dopřejte si zasloužený odpočinek. Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv část Česka, dovolená v červenci bude nezapomenutelným zážitkem.

dovolena cervenec

Dovolená na poslední chvíli

Červenec je v plném proudu a vy stále nemáte naplánovanou dovolenou? Žádný strach, ještě není pozdě! Dovolená v červenci na poslední chvíli může být stejně úžasná a nabitá zážitky jako ta plánovaná s předstihem. Ať už toužíte po odpočinku na pláži, dobrodružství v horách nebo poznávání nových kultur, existuje spousta možností, jak si užít skvělou dovolenou i v červenci.

Mnoho cestovních kanceláří a online platforem nabízí lákavé last minute zájezdy za zvýhodněné ceny. Můžete narazit na skvělé nabídky ubytování u moře v Chorvatsku, Bulharsku nebo Itálii. Pokud preferujete exotičtější destinace, zkuste prozkoumat last minute nabídky do Tuniska, Egypta nebo Turecka. Červenec je ideální čas i pro dovolenou v Česku. Vydejte se na Šumavu, do Krkonoš nebo na jižní Moravu a užijte si krásnou přírodu, cyklostezky a památky.

Nezapomeňte si před odjezdem zkontrolovat počasí a sbalit si vše potřebné. I když je dovolená na poslední chvíli, s trochou plánování a kreativity si užijete nezapomenutelné chvíle.

Recenze hotelů a restaurací

Červenec je v plném proudu a s ním i hlavní turistická sezóna. Pokud jste se ještě nerozhodli, kam vyrazit na dovolenou v červenci, nezoufejte! Přinášíme vám pár tipů na hotely a restaurace, které vás nezklamou.

Na své si přijdou milovníci hor i vodních radovánek. Ubytování v horských apartmánech s výhledem na štíty je ideální pro rodiny s dětmi. Po dni stráveném turistikou vám jistě přijde vhod večeře v tradiční horské hospůdce. Doporučujeme ochutnat speciality jako borůvkové knedlíky nebo vepřovou pečeni s knedlíkem a zelím.

Pokud dáváte přednost spíše odpočinku u vody, zvolte ubytování v penzionu s bazénem a wellness centrem. V horkých letních dnech oceníte osvěžení v podobě koktejlu na terase s výhledem na jezero. Večer si pak můžete dopřát grilované speciality v některé z restaurací na břehu.

Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv variantu, nezapomeňte si dovolenou v červenci užít naplno!

Sbalte si kufry na červenec!

Červenec je tady a s ním i touha po slunci, odpočinku a dobrodružství. Pokud ještě nemáte naplánovanou dovolenou v červenci, nezoufejte! Stále je čas najít si tu pravou destinaci a užít si nezapomenutelné chvíle. Ať už toužíte po lenošení na pláži, poznávání historických památek nebo aktivní dovolené plné zážitků, červenec nabízí nepřeberné možnosti.

dovolena cervenec

Pro milovníky slunce a moře je ideální volbou dovolená u Středozemního moře. Chorvatsko, Itálie, Španělsko nebo Řecko lákají na krásné pláže, průzračné moře a bohatou kulturu. Pokud preferujete exotičtější destinace, zvažte dovolenou v Thajsku, na Bali nebo v Dominikánské republice. Červenec je v těchto oblastech ideálním obdobím pro poznávání místní kultury a relaxaci na bělostných plážích.

Pro ty, kteří dávají přednost aktivní dovolené, je červenec ideální dobou pro turistiku v horách. Krásné turistické trasy najdete v Krkonoších, Jeseníkách nebo na Šumavě. Pokud toužíte po adrenalinových zážitcích, vyzkoušejte rafting na Vltavě, paragliding v Beskydech nebo horolezectví v Českém ráji.

Ať už se rozhodnete pro jakoukoli destinaci nebo aktivitu, nezapomeňte si sbalit dobrou náladu a pozitivní energii. Dovolená v červenci je ideální příležitostí k odpočinku, načerpání nových sil a užití si nezapomenutelných chvil s rodinou a přáteli.

Publikováno: 07. 07. 2024

Kategorie: cestování

Autor:

Tagy: dovolena cervenec | dovolená v červenci