Dovolená Ostrava: Objevte Skryté Poklady Moravskoslezské Metropole

Dovolená Ostrava

Dolní oblast Vítkovice

Dolní oblast Vítkovice je srdcem industriální Ostravy a zároveň místem, které vás překvapí svou proměnou a možnostmi, jež nabízí. Prožijte netradiční dovolenou v Ostravě a poznejte krásu industriální architektury zkombinovanou s moderními prvky. Projděte se po industriálním areálu, který je zapsán na seznamu UNESCO a nechte se ohromit mohutností vysokých pecí, těžních věží a potrubních mostů. Vzniká zde unikátní prostor pro kulturu, zábavu a poznání. Navštivte Bolt Tower s vyhlídkou na celou Ostravu, prozkoumejte interaktivní expozice v Malém světě techniky U6 nebo se vydejte do hlubin industriální historie v Muzeu dolu Hluboká. Dolní oblast Vítkovice je ideálním místem pro rodinný výlet, romantickou procházku i dobrodružnou expedici. Vychutnejte si nezapomenutelnou dovolenou v Ostravě a poznejte kouzlo industriální památky, která ožívá.

Landek Park: Hornictví a Zábava

Ostrava, město s bohatou hornickou historií, nabízí i netradiční možnosti dovolené. Landek Park je toho skvělým příkladem. Spojuje v sobě zábavu, poznání a relaxaci v přírodě. Prozkoumejte fascinující svět hornictví v autentickém prostředí bývalého dolu. Sestupte do hlubin země a na vlastní kůži si vyzkoušejte práci horníků. Nenechte si ujít prohlídku expozice hornických strojů a vybavení, která vám přiblíží těžký život v dolech.

Možnosti dovolené v Ostravě
Aktivita Cena Doba trvání
Návštěva Dolních Vítkovic 300 Kč 2-3 hodiny
Prohlídka Landek Parku 250 Kč 3-4 hodiny
Procházka po Stodolní ulici Zdarma Libovolné

Landek Park ale není jen o historii. Děti i dospělí se zabaví v lanovém centru, na dětských hřištích nebo při projížďce na lodičkách po jezírku. Milovníci sportu ocení cyklostezky a in-line stezky, které vedou krásnou okolní přírodou. Po dni plném zážitků si odpočiňte v restauraci s výhledem na panorama Ostravy. Landek Park je ideálním místem pro rodinný výlet, romantickou procházku i aktivní odpočinek.

Zoologická Zahrada Ostrava

Zoologická zahrada Ostrava je skvělým tipem na dovolenou v Ostravě, a to nejen pro rodiny s dětmi. Tato zoologická zahrada patří k nejkrásnějším v České republice a nabízí nevšední zážitky pro návštěvníky všech věkových kategorií. Zoo Ostrava se rozkládá na rozlehlém a malebném areálu, kde se zvířata pohybují v prostorných a přirozených výbězích. Prohlédnout si zde můžete přes 400 druhů zvířat z celého světa, od majestátních slonů a lvů až po roztomilé opičky a pestrobarevné papoušky.

dovolená ostrava

Možnosti dovolené v Ostravě se návštěvou zoologické zahrady zdaleka nevyčerpávají. Ostrava je moderní město s bohatou historií a kulturou. Můžete navštívit například industriální památky Dolní oblast Vítkovice, Landek Park nebo hornické muzeum. Pro milovníky kultury se nabízí široká škála divadel, muzeí a galerií. A pokud hledáte relaxaci, můžete se projít po nábřeží řeky Ostravice nebo si odpočinout v některém z mnoha parků.

Slezskoostravský Hrad

Ať už v Ostravě bydlíte, nebo sem míříte jen na dovolenou, Slezskoostravský hrad by na vašem seznamu míst k návštěvě rozhodně neměl chybět. Tyčící se nad soutokem řek Ostravice a Lučiny, hrad nabízí úchvatný výhled na město a jeho okolí. Projděte se po nádvoří, nahlédněte do hradní kaple a pokochejte se expozicemi Muzea ostravských dějin, které v prostorách hradu sídlí. Děti jistě nadchne prohlídka středověkého sklepení s mučírnou.

Slezskoostravský hrad je skvělým cílem pro rodinný výlet, ale i romantickou procházku ve dvou. V letních měsících se v areálu hradu konají různé kulturní akce, koncerty a divadelní představení. Vychutnat si tu můžete i dobrou kávu s výhledem na město v hradní kavárně.

Ať už se rozhodnete strávit na Slezskoostravském hradě odpoledne, nebo jen krátkou zastávku během procházky, určitě nebudete litovat.

Halda Ema: Výhledy a Příroda

Ostrava, to není jenom industriální srdce Moravy, ale i překvapivě zelené město s bohatou nabídkou pro trávení volného času. Ať už hledáte aktivní odpočinek, nebo spíše relaxaci v přírodě, Ostrava vás nezklame. Jedním z míst, která by vám při vaší dovolené v Ostravě neměla uniknout, je bezesporu halda Ema.

Tato bývalá důlní halda se tyčí nad městem a nabízí úchvatné panoramatické výhledy na celou Ostravu i její okolí. Z vrcholu haldy, kam vás dovede pohodlná turistická stezka, uvidíte Beskydy, Lysou horu, ale i industriální panorama ostravských hutí a dolů. Právě kontrast zeleně a industriální architektury dělá z Emy unikátní místo s neopakovatelnou atmosférou.

Halda Ema je ale mnohem víc než jen vyhlídkové místo. Je to také oáza klidu a zeleně uprostřed města, ideální pro procházky, jogging nebo relaxaci s piknikovým košem. Na své si tu přijdou i milovníci cyklistiky, halda je protkána sítí cyklostezek. A pokud se zajímáte o historii těžby uhlí, určitě navštivte naučnou stezku, která vás provede historií těžby na dole Ema.

dovolená ostrava

Stodolní Ulice: Zábava a Noční Život

Ostrava už dávno není jenom město těžkého průmyslu. Dnes láká turisty na bohatou historii, moderní architekturu a pulzující noční život. Ať už hledáte divokou párty nebo poklidný večer s přáteli, Stodolní ulice je srdcem ostravské zábavy.

Tato legendární ulice je doslova přeplněná bary, kluby a restauracemi, které uspokojí i ty nejnáročnější. Na Stodolní si přijdou na své milovníci rocku, popu, jazzu i elektronické hudby. Ochutnejte lokální piva, vychutnejte si živou hudbu nebo se vrhněte do víru tance.

Stodolní ulice ožívá s příchodem večera a nabízí nezapomenutelnou atmosféru až do ranních hodin. Je ideálním místem pro zakončení dne plného poznávání ostravských památek a zákoutí.

Ostrava už dávno není jenom město těžkého průmyslu. Dnes láká turisty na bohatou historii, moderní architekturu a pulzující noční život. Ať už hledáte divokou párty nebo poklidný večer s přáteli, Stodolní ulice je srdcem ostravské zábavy.

Tato legendární ulice je doslova přeplněná bary, kluby a restauracemi, které uspokojí i ty nejnáročnější. Na Stodolní si přijdou na své milovníci rocku, popu, jazzu i elektronické hudby. Ochutnejte lokální piva, vychutnejte si živou hudbu nebo se vrhněte do víru tance.

Stodolní ulice ožívá s příchodem večera a nabízí nezapomenutelnou atmosféru až do ranních hodin. Je ideálním místem pro zakončení dne plného poznávání ostravských památek a zákoutí.

Miniuni: Svět v Miniatuře

Ostrava, město s bohatou historií a pulzující současností, nabízí nepřeberné možnosti pro strávení nezapomenutelné dovolené. Ať už vás láká poznávání industriálních památek, kulturní zážitky nebo relaxace v přírodě, Ostrava vás nezklame.

A pokud toužíte po nevšedním zážitku, zamiřte do Miniuni – Světa v miniatuře.

Miniuni, to je svět, který se vám vejde do dlaně. Na ploše několika tisíc metrů čtverečních se před vámi rozprostře fascinující svět miniatur významných staveb z celého světa. Obdivovat můžete Eiffelovu věž, Sochu svobody, Chrám Vasila Blaženého a desítky dalších ikonických staveb. Miniatury jsou propracované do nejmenších detailů a věrně kopírují své originály. Procházka Miniuni je tak nevšedním zážitkem pro celou rodinu, který vám umožní procestovat celý svět za jediný den.

Návštěva Miniuni je skvělým tipem na výlet pro rodiny s dětmi, ale i pro všechny, kteří se rádi nechávají unášet fantazií a obdivují lidskou zručnost. Ať už se do Ostravy vydáte za kulturou, historií nebo zábavou, Miniuni by na vašem seznamu lákadel rozhodně nemělo chybět.

dovolená ostrava

Muzea Ostravy: Historie a Kultura

Ostrava, město s bohatou historií a kulturou, nabízí návštěvníkům širokou škálu muzeí, která oživují minulost a oslavují umění. Ať už vás zajímá těžební průmysl, umění, nebo místní historie, v Ostravě si přijdete na své.

Začít můžete v Hornickém muzeu Landek Park, které vás zavede do hlubin uhelných dolů a seznámí s těžkou prací horníků. Pro milovníky industriální architektury je pak nutností návštěva Dolních Vítkovic, bývalého těžebního a hutního komplexu, který se proměnil v moderní kulturní centrum.

Chcete se dozvědět více o historii města? Navštivte Muzeum města Ostravy, které mapuje vývoj Ostravy od pravěku po současnost. Pro milovníky umění je tu Galerie výtvarného umění v Ostravě s rozsáhlou sbírkou českého a evropského umění.

A co takhle spojit poznávání s relaxací? Vydejte se do Miniuni – Slezska a Ostravy v miniatuře, kde si prohlédnete zmenšené modely nejznámějších staveb regionu. Pro rodiny s dětmi je pak ideální volbou Slezskoostravský hrad s interaktivní expozicí věnovanou historii hradu a rytířství.

Ostravská muzea nabízejí fascinující cestu časem a kulturou. Jsou ideálním doplňkem dovolené ve městě, které vás překvapí svou rozmanitostí a krásou.

Relaxace u Štěrkovny

Ostrava, město s bohatou historií a industriálním šarmem, nabízí překvapivě mnoho možností pro relaxační dovolenou. Jednou z nich je i odpočinek u Štěrkovny, oázy klidu na okraji města. Štěrkovna, dříve místo těžby štěrku, se proměnila v rekreační oblast s čistou vodou ideální ke koupání. Okolní lesy lákají k procházkám, jízdě na kole nebo jen tak k lenošení ve stínu stromů.

Pro aktivní odpočinek je tu možnost zapůjčení lodiček a šlapadel, pro děti je připraveno dětské hřiště. V letních měsících se zde konají různé kulturní akce a koncerty. Štěrkovna je snadno dostupná autem i městskou hromadnou dopravou a nabízí tak ideální možnost, jak si odpočinout od ruchu velkoměsta a užít si klidnou dovolenou v Ostravě.

Cyklostezky: Podél Řeky Ostravice

Ostrava není jen město těžkého průmyslu, ale i zelená oáza s bohatými možnostmi pro aktivní dovolenou. Dokazují to i cyklostezky podél řeky Ostravice, které lákají k prozkoumání krás Moravskoslezského kraje. Ať už jste vášniví cyklisté, nebo si jen chcete užít pohodovou projížďku, Ostravice vám nabídne trasy pro všechny úrovně.

dovolená ostrava

Vydejte se po proudu řeky a objevujte malebná zákoutí, historické památky i moderní architekturu. Cestou minete například Slezskoostravský hrad, Trojhalí Karolina s unikátní industriální atmosférou nebo Dolní oblast Vítkovice, která je zapsána na seznamu UNESCO. Pro rodiny s dětmi je ideální nenáročná trasa z centra Ostravy do Landek Parku, kde na ně čeká hornické muzeum, lanové centrum a další atrakce.

Cyklostezky podél Ostravice jsou skvělým tipem na výlet pro všechny, kteří chtějí spojit aktivní odpočinek s poznáváním. Díky kvalitnímu povrchu a dobré infrastruktuře si jízdu užijí i rodiny s dětmi. Ať už se vydáte kamkoli, nezapomeňte si s sebou vzít svačinu a pití a užijte si krásy ostravské přírody.

Galerie a Divadla: Kulturní Zážitky

Ostrava, město s bohatou historií a pulzující současností, nabízí nepřeberné množství kulturních zážitků. Ať už jste milovníky umění, divadelních představení nebo hudby, v Ostravě si přijdete na své. Galerie výtvarného umění v Ostravě, jedna z nejvýznamnějších galerií v České republice, vás uchvátí svou sbírkou děl od středověku po současnost. Projděte se expozicemi a nechte se unést krásou obrazů, soch a instalací. Divadlo Antonína Dvořáka, skvost secesní architektury, vás okouzlí svou atmosférou a pestrým repertoárem. Od klasických oper a baletů po moderní taneční a činoherní představení, zde si vybere každý. Nezapomeňte ani na Divadlo loutek Ostrava, které potěší malé i velké diváky svými kouzelnými představeními. Ať už se rozhodnete pro návštěvu galerie, divadla nebo jiného kulturního stánku, Ostrava vám zaručeně nabídne nezapomenutelné zážitky.

Gastronomie: Tradiční Chuťě

Festivaly a Akce: Po Celý Rok

Ostrava není jenom město s bohatou historií a industriální architekturou, ale také živoucí centrum kultury s nabitým kalendářem akcí. Ať už plánujete dovolenou v Ostravě v létě nebo v zimě, vždycky se tu něco děje. Milovníci hudby si přijdou na své během Colours of Ostrava, multižánrového festivalu s mezinárodní účastí, který se koná v industriálním prostředí Dolních Vítkovic. Pro fanoušky klasické hudby je tu pak Svatováclavský hudební festival s dlouholetou tradicí. Filmové nadšence potěší Mezinárodní filmový festival Ostrava Kamera Oko, který představuje to nejlepší z domácí i světové kinematografie. Během roku se v Ostravě konají i další festivaly zaměřené na divadlo, tanec, gastronomii a další oblasti. Za zmínku stojí například divadelní festival Dream Factory Ostrava, festival pouličního jídla Ostrava Food Festival nebo festival piva Ostravský Pivní Pás. Kromě festivalů Ostrava nabízí i pestrou škálu dalších akcí, jako jsou koncerty, výstavy, sportovní utkání a jarmarky. Navštivte webové stránky města a zjistěte, co se děje během vaší plánované dovolené.

dovolená ostrava

Ubytování: Od Hotelů po Penziony

Ostrava, město s bohatou historií a pulzující současností, nabízí pestrou škálu ubytování pro turisty s různými preferencemi a rozpočtem. Ať už hledáte luxusní hotelový pobyt, útulný penzion nebo cenově dostupný hostel, Ostrava vás nezklame. Milovníci komfortu a prvotřídních služeb si užijí pobyt v některém z luxusních hotelů v centru města. Moderně zařízené pokoje, restaurace s vybranou kuchyní a wellness centra slibují nezapomenutelný zážitek. Pro ty, kteří preferují komornější atmosféru a osobnější přístup, jsou ideální volbou penziony. Ty se nacházejí jak v centru města, tak v klidnějších lokalitách s dobrou dostupností do centra. Penziony v Ostravě vynikají svou pohostinností a nabídkou domácí kuchyně. Pokud cestujete s omezeným rozpočtem, oceníte širokou nabídku hostelů a ubytoven. Ty poskytují základní ubytování za příznivé ceny, a to jak ve formě soukromých pokojů, tak i sdílených pokojů. Bez ohledu na to, jaký typ ubytování v Ostravě zvolíte, budete mít na dosah ruky všechny krásy a atrakce, které toto fascinující město nabízí.

Doprava: Pohodlně po Ostravě

Ostrava, město s bohatou historií a pulzující současností, nabízí i překvapivě snadný pohyb po svých zákoutích. Ať už dáváte přednost MHD, sdíleným kolům nebo procházkám, Ostrava vás nezklame. Pro milovníky tramvají a autobusů je tu hustá síť linek Dopravního podniku Ostrava, která vás spolehlivě dopraví do všech koutů města i jeho okolí. Chcete si užít jízdu a zároveň šetřit životní prostředí? Využijte sdílená kola Rekola, která najdete na mnoha místech v centru i okrajových částech. Pro ty, kteří rádi objevují krásy města pěšky, je Ostrava ideálním místem. Centrum města je kompaktní a snadno se v něm zorientujete. A pokud se vydáte do ostravských parků a lesoparků, čeká vás klidná oáza zeleně. Ať už se rozhodnete pro jakýkoliv způsob dopravy, v Ostravě se budete cítit pohodlně a bezpečně.

Publikováno: 04. 07. 2024

Kategorie: cestování

Autor:

Tagy: dovolená ostrava | možnosti dovolené v ostravě