Dovolená letecky z Pardubic: Slunce, pláže a dobrodružství na dosah!

Dovolená Letecky Z Pardubic

Přímé lety z Pardubic

Letiště Pardubice v současnosti nabízí několik přímých linek, které osloví jak turisty, tak i ty, kteří cestují za prací. Mezi nejoblíbenější destinace patří slunečné destinace, ideální pro letní dovolenou. Pravidelné lety míří například do oblíbeného egyptského letoviska Hurghada. Pro ty, kteří preferují spíše poznávání a historii, jsou k dispozici lety do gruzínského Kutaisi. Kutaisi je ideálním výchozím bodem pro objevování památek a krás Gruzie.

Dostupné destinace

Svět je plný fascinujících míst čekajících na prozkoumání. Ať už sníte o odpočinku na slunných plážích, dobrodružství v divoké přírodě nebo poznávání historických památek, možnosti jsou nekonečné. Vydejte se do Středomoří a objevujte krásy Itálie, Řecka nebo Chorvatska. Pokud toužíte po exotice, zvolte třeba thajské pláže, brazilský karneval nebo tajemný svět Peru. Milovníci hor si přijdou na své v Alpách, Himalájích nebo Andách. Ať už zvolíte jakoukoli destinaci, nezapomeňte si cestu užít naplno!

Pardubice, brána do světa! I z našeho letiště se můžete vydat za sluncem a dobrodružstvím. Stačí si jen vybrat tu pravou destinaci a dovolená snů může začít.

Doba letu

Doba letu se liší v závislosti na trase a letecké společnosti. Obecně platí, že let z Prahy do Londýna trvá přibližně 2 hodiny. Let z Prahy do New Yorku trvá zhruba 8-9 hodin. Doba letu je ovlivněna spoustou faktorů, jako je směr a síla větru, počasí a letový provoz. Před odletem si vždy zkontrolujte aktuální informace o svém letu u své letecké společnosti.

Cestování s dětmi

Cestování s dětmi může být úžasným zážitkem pro celou rodinu, ale vyžaduje to trochu plánování a trpělivosti. Než vyrazíte, promluvte si s dětmi o tom, kam jedete a co tam budete dělat. Zapojte je do plánování a nechte je vybrat si pár aktivit, které je baví. Nezapomeňte na dostatek svačinek a zábavy na cestu. Děti se snadno nudí, proto mějte po ruce hry, knížky nebo tablet s filmy. Během cesty dělejte pravidelné přestávky, aby se děti protáhly a vyběhaly. Na místě pak respektujte jejich tempo a dopřejte jim dostatek odpočinku. Nezapomeňte, že dovolená má být zábavou pro všechny, tak se uvolněte a užijte si společné chvíle s rodinou.

Srovnání leteckých dovolených z Pardubic a Prahy
Pardubice Airport (PED) Prague Airport (PRG)
Počet destinací 10+ 100+
Přibližná cena letenky (zpáteční) od 4 000 Kč od 2 000 Kč
Dostupnost parkování Výborná, levnější Dobrá, dražší
Doprava na letiště z Hradce Králové (doba) 30 minut autem 1 hodina 30 minut autem

Doprava na letiště

Na Letiště Václava Havla Praha se dostanete pohodlně MHD, autem i taxislužbou. Z centra města se na letiště dostanete autobusem číslo 119 z Nádraží Veleslavín (trasa A) nebo 100 ze Zličína (trasa B). Cesta trvá přibližně 30 minut. Jízdenky zakoupíte v automatech na zastávkách nebo u řidiče (za příplatek). Pro cestu MHD na letiště je potřeba jízdenka s prodlouženou platností.

dovolená letecky z pardubic

Parkování na letišti

Letiště Václava Havla Praha nabízí krátkodobé i dlouhodobé parkování. Pro vyzvednutí a vysazení pasažérů je ideální krátkodobý parking P1 Express, který se nachází přímo před Terminálem 1 a 2. Pro delší stání je k dispozici několik parkovišť s různou vzdáleností od terminálů a cenovou relací. Parkoviště PA Smart nabízí nejvýhodnější ceny a je vhodné pro parkování na dobu jednoho týdne a déle. Rezervaci parkovacího místa je možné provést online a ušetřit tak čas i peníze. Pro větší komfort je možné využít služeb parkování s obsluhou nebo VIP parkování. Informace o cenách a dostupnosti parkovacích míst naleznete na webových stránkách Letiště Václava Havla Praha.

Publikováno: 18. 06. 2024

Kategorie: cestování

Autor:

Tagy: dovolená letecky z pardubic | informace o letecké dovolené z pardubic